Mateřská škola, Nymburk

Základní a mateřská škola, Tyšova 446, Nymburk

Akce na měsíc říjen

30.09.2022

3. 10.  - 13. 10. Projekt „Z pohádky do pohádky“

3. 10. Maňáskové divadlo v MŠ

4. 10. Divadlo Petrpaslík v MŠ

13. 10. Návštěva městského divadla Hálek s pohádkou:

„ Kocour v botách“

14. 10. Karneval v MŠ – PODHÁDKOVÉ POSTAVY ČI BYTOSTI

18. 10. Keramika v MŠ

24. 10. Focení s podzimní tématikou v lesoparku Ostrov pro

přihlášené děti

26. 10. Podzimní prázdniny – provoz omezen

27. 10. Podzimní prázdniny – MŠ UZAVŘENA Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ

28. 10. Státní svátek  - MŠ uzavřena

Záhada ztraceného pokladu

22.09.2022

Ve čtvrtek 22.9. jsme společně pomáhali panu Větvičkovi, který je povoláním detektiv, vyřešit záhadu ztraceného pokladu. Museli jsme splnit mnoho zapeklitých úkolů, abychom se dostali k místu, kde jsme měli poklad hledat, vše jsme zvládli a i truhlu s pokladem jsme nakonec našli.

Akce na měsíc září 2022

07.09.2022

1. 9. První školní den

2. 9. Zahradní slavnost – zahájení školního roku

„ Lego párty“

6. 9. Schůzka pro rodiče v MŠ

14. 9. Polodenní výlet do lesa  - Kersko

20. 9. Keramika v MŠ

22. 9. Dopolední program pro děti v lesoparku

Ostrov: „ Cesta za pokladem“

27. 9. Celodenní výlet do ZOO Jihlava

28. 9. Státní svátek – MŠ uzavřena

1. den ve školce

01.09.2022

Ve čtvrtek 1.9. jsme zahájili další školní rok v naší Růžence. Přivítali jsme nové děti. Pohráli jsem si s hračkami a poznali chod naší školky. Slziček bylo minimum, spíše jsme zářili úsměvy. Těšíme se na to, co nás čeká.

Canisterapie v Růžence

28.06.2022

V úterý 28.6. k nám do Růženky zavítal Edie - pejsek cvičený na Canisterapii - s paničkou Kristýnou a jejími žáky z 8. třídy. Předvedli nám, co všechno Edie umí a jak se s ním cvičí. Mohli jsme si ho pohladit a pomazlit se s ním. Prošli jsme si různá stanoviště s " psími " úkoly, které jsme bravurně splnili a díky tomu, jsme dostali malou odměnu. Moc jsme si to užili.

Vítáme Vás na stránkách Mateřské školy Růženka.

Preventivní program dentální hygieny

29.09.2022

Ve čtvrtek 29.9. nás ve školce navštívili studenti a studentky zdravotnické školy s preventivním programem dentální hygieny. Zjistili jsme jak se jednotlivé části zubů nazývají, kolik vlastně zoubků máme a kolik jich budeme mít v dospělosti. Naučili jsme se, jak na správné čištění zubů, jaké potraviny našim zoubkům prospívají a jaké ne. Vše jsme si mohli vyzkoušet na plyšovém kamarádovi a také sami na sobě. Mamko, taťko...teď už víme, jak na to.

Výlet do lesa

13.09.2022

V úterý 13.9. jsme vyrazili společně do lesa v Kersku. Vzali jsme si s sebou košíčky, které jsme naplnili různými přírodními poklady. Naše košíčky obsahovaly šišky, žaludy, větvičky, mech, kůru a v některém se našla i nějaká ta jedlá houba. Také jsme si postavili lesní domečky,  pěkně jsme se prošli a nadýchali se čerstvého lesního vzduchu. Výlet se nám všem velmi líbil.

Zahradní slavnost

02.09.2022

V pátek 2.9. jsme na školní zahradě úspěšně zahájili další školní rok v naší Růžence. Slavnost se nesla v duchu " Lego párty" pod vedením Zuzky Pilné a Jarušky Novákové. Plnili jsme lego úkoly a potom dostali malou odměnu, z které jsme měli určitě všichni velkou radost. Potom jsme si zatančili a opekli výborné buřtíky. Věříme, že tento rok bude pro všechny velmi příjemný.

30.06.2022

Milí rodiče a naše děti z Růženky, touto formou Vám ještě jednou děkujeme za poděkování, krásné květiny, dárečky a mlsinky. Největší odměnou jsou pro nás úsměvy, radost a spokojenost Vašich dětí ve školce. Věříme, že pak jste spokojeni i vy. Našim přeškoláčkům přejeme spoustu úspěchů ve škole, hodnou paní učitelku a spoustu nových přátel. Na naše malé a nově nastupující děti se budeme těšit v Růžence.

Krásné léto a pohodovou dovolenou.

Vaše paní učitelka J+ H+ M+ A a kolektiv MŠ

Zahradní slavnost a besídka pro rodiče

23.06.2022

V úterý 21.6. jsme úspěšně oslavili konec školního roku na zahradě. Pro rodiče jsme si připravili písničky, básničku i závěrečný tanec. Potom jsme si zařádili na školní zahradě. Nechybělo ani bohaté pohoštění. Všem se nám to všechno moc povedlo a tento den jsme si užili.

J. Mádlová

Akce na měsíc říjen

30.09.2022

3. 10.  - 13. 10. Projekt „Z pohádky do pohádky“

3. 10. Maňáskové divadlo v MŠ

4. 10. Divadlo Petrpaslík v MŠ

13. 10. Návštěva městského divadla Hálek s pohádkou:

„ Kocour v botách“

14. 9. Polodenní výlet do lesa  - Kersko

20. 9. Keramika v MŠ

22. 9. Dopolední program pro děti v lesoparku

Ostrov: „ Cesta za pokladem“

27. 9. Celodenní výlet do ZOO Jihlava

28. 9. Státní svátek – MŠ uzavřena

Zahradní slavnost

02.09.2022

1. den ve školce

01.09.2022

30.06.2022

Krásné léto a pohodovou dovolenou.

Vaše paní učitelka J+ H+ M+ A a kolektiv MŠ

Canisterapie v Růžence

28.06.2022

Zahradní slavnost a besídka pro rodiče