Archiv

Duben
CWAK vystavuje

CWAK vystavuje

01.05.2022

Fotografický kroužek CWAK si na úplný závěr dubna 2022 střihl vlastní výstavu fotografií mladých a nadějných fotografů. Je to po čtyřech letech druhá společná výstava (první byla v červenu 2018 v prostorách nymburské radnice) a tentokrát opravdu jen žáků (nejen)naší školy.

Díky nabídce z nymburské Zmrzlinárny, jsme mohli v zadní části kavárny, vystavit necelou dvacítku fotek. Každý z Cwakálků se na ní podílel svou tvorbou. Většinou jsme společně fotili, společně upravovali a pak vše společně dotáhli do úspěšného konce v podobě vernisáže, která zaplnila celou Zmrzlinárnu. Velké díky Zmrzlinárně Nymburk za prostory a studiu Petra Pavlíčka za tisky. A samozřejmě všem, kteří se přišli podívat a podpořit nás. Díky.

M. Velechovský

23
Za poznáním do iQLandie - 6. B a 9. B

Za poznáním do iQLandie - 6. B a 9. B

30.04.2022

V pátek 22. 4. jsme vyrazili se 6. B a 9. B do iQLandie v Liberci. Šesťáci navštívili robotickou dílnu, zaměřenou na programování Ozobotů. Během tříhodinové dílny zjistili, jak Ozoboti fungují a prakticky si vyzkoušeli, jak je mohou ovládat. A ovládali je na jedničku!

Starší spolužáci probádali několik modelových míst činu, na nichž se seznámili s forenzními metodami používanými v praxi. Nechyběla ani daktyloskopie, izolace vzorku DNA, forenzní entomologie nebo zkoumání kosterní soustavy. Vyrobili si také svoji vlastní daktyloskopickou kartu. Jako konkrétní příklad genetické daktyloskopie izolovali DNA z banánu. Za využití forenzní antropologie prozkoumali a identifikovali kosterní pozůstatky. Další metodou určili krevní skupinu krve, která byla nalezena na místě činu. Také zjistili, jak důležitá je forenzní entomologie při určování co nejpřesnější doby zločinu. Vyzkoušeli si chromatografii, jako analytickou metodu forenzní chemie a vyřešili dvě krimiúlohy.

 I. Blažíčková, D. Michálek

 

 

 

15
T. School Team

T. School Team

27.04.2022

Víte, že Tyršovka má svůj T. School Team? No jasně že nevíte. Tak ano, Tyršovka má svůj tým na závody dračích lodí. Už několik let reprezentují v závodech naši žáci, ale pro tento rok se vyhecovali i někteří vaši učitelé, vlastně hlavně paní učitelky.

A hned vyhlašujeme SOUTĚŽ o návrh nejlepšího loga, nápisu, sloganu, prostě toho, co by mohlo tento tým charakterizovat - třeba na tričkách. Ale POZOR, je třeba pospíchat a návrh (počítačový, nakreslený v ruce apod.) dodat nejpozději do 15. května. Nejlepší navrhovatelé mají šanci na zajímavé ceny. A absolutní vítěz si jedno tričko (své) odnese!!!

T. S. T.

19
Den Země osmáků pro první stupeň

Den Země osmáků pro první stupeň

25.04.2022

Den Země lze oslavit různě, žáci 8.A. a 8.C. to pojali jako akci pro první stupeň. Připravili si sportovní, znalostní a vtipné aktivity pro mladší spolužáky. Vše si sami vyrobili, naplánovali a zorganizovali a v pátek potom seděli na stanovištích nebo procházeli, jako průvodci, značenou stezku. A že se vše líbilo, dokazují nejen fotografie, ale třeba i to, že někteří žáci z 2.A, 3.A a 3.B si stezku prošli hned několikrát.

Za odměnu potom všichni dostali malý dárek z 3D tiskárny, ale i sladkou vzpruhu na doplnění energie. 
Skvělá práce a všem moc díky.

M. Velechovský a K. Velechovská

18
Velikonoční Studio předškolák

Velikonoční Studio předškolák

19.04.2022

V pořadí třetí schůzka Studia předškolák proběhla ve znamení jara a Velikonoc. Děti si s pomocí mřížky plné jarních obrázků procvičily prostorovou orientaci (pojmy nahoru, dolů, vpravo, vlevo) a vyrobily si velikonoční zápich. Všichni se snažili a pilně pracovali, tak jim lekce rychle uběhla a domů si odnesli vydařený výrobek.

 P. Janků, M. Růžičková

11
5. A po stopách Velikonoc

5. A po stopách Velikonoc

15.04.2022

V pondělí 11. 4. se 5. A vydala na velikonoční stezku zajíčka Tyršováčka. Ve dvojicích jsme řešili osmnáct zapeklitých úkolů s velikonoční tematikou. Museli jsme prokázat znalosti z češtiny, matematiky a vlastivědy. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o velikonočních zvycích a tradicích, které doma vyzkoušíme. Za odměnu jsme dostali diplom a sladkou odměnu, kterou nám nechal zajíček na školní zahradě, kde jsme celou stezku absolvovali. Užili jsme si legraci a načerpali energii z jarního sluníčka.

Všem přejeme krásné Velikonoce a těšíme se na další dobrodružné vyučování.

 Ludmila Pekárková

13
Tyršovník

Tyršovník

12.04.2022

Milé děti, milí rodiče,

dovolte mi, abych Vám představila práci žáků z šestých ročníků - školní časopis s názvem Tyršovník. Snažila jsem se do práce dětí zasahovat minimálně, aby to byla práce opravdu samotných žákyň/žáků.

Děti pracovaly na časopise s velkým nadšením, snad se Vám tedy bude první číslo líbit. 

Markéta Ševcová - pedagogický dohled časopisu

Tyršovník 1

22
Úspěch pro Tyršovku v okresním kole soutěže v anglickém jazyce

Úspěch pro Tyršovku v okresním kole soutěže v anglickém jazyce

06.04.2022

V  konverzační soutěži v angličtině konané tento týden v Poděbradech získala naše škola dvě výborná druhá místa. V kategorii II A – 8. a 9. třídy se Tereza Mašínová z 9.C dokázala prosadit v konkurenci dalších 15 škol z okresu Nymburk.  V kategorii I. A – 6. a 7. třídy obsadila skvělé druhé místo Barča Grešulová ze 7. A. Oběma úspěšným angličtinářům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Jan Jeřábek, Eva Skořepová, Klára Svobodová, Šárka Dýčková

13
OKRESNÍ KOLO VE VOLEJBALE 2022 - DÍVKY

OKRESNÍ KOLO VE VOLEJBALE 2022 - DÍVKY

05.04.2022

Po delší sportovní pauze se v úterý 29. 3. 2022 konalo okresní kolo ve volejbalu základních škol v hale zimního stadionu v Nymburce. Turnaje se zúčastnilo šest dívčích družstev, která byla rozdělena do dvou skupin. První dvě utkání ve skupině zvládly holky hravě i dravě a zvítězily nad soupeřkami ZŠ Komenského A a ZŠ Milovice. Postoupila tak do semifinálového utkání se ZŠ Komenského B. Bez velkých obtíží si holky poradily i s tímto soupeřem. Ve finálové bitvě tak holky čekal tým ZŠ Komenského A. Po těsném boji se nám podařilo vyhrát i poslední zápas a získat tak pohár za celkové vítězství ve volejbalovém turnaji. Na hřišti holky předvedly krásný týmový bojovný výkon a pěkný volejbal, za který jim děkujeme.

Složení družstva: Karolína Dušáková, Eva Janišová, Adéla Čechová, Kristýna Novotná, Adéla Nováková, Johana Urbanová, Helena Vocásková.

R. Jakešová

 

 

 

19
Osvětim a Krakov - vzdělávací a poznávací zájezd

Osvětim a Krakov - vzdělávací a poznávací zájezd

30.04.2022

Díky Asociaci malých debrujárů ČR se vybraní žáci 8. a 9. ročníku vydali ve dnech 23. – 24. dubna na víkendový pobyt do Polska. Cílem vzdělávací akce byla návštěva koncentračního tábora Osvětim a prohlídka města Krakov. V Osvětimi se žáci seznámili blíže s problematikou holocaustu. V jednotlivých částech tábora si prohlédli expozici, která je tvořena předměty obětí. Všechny šokovalo vystavení lidských vlasů, kufrů a dětských věcí, které v době existence tábora sloužily k dalšímu zpracování. Tísnivý pocit jsme zažili při procházení plynovou komorou, kde jsme si uvědomili, jaké utrpení museli podstoupit Židé a další nepohodlné skupiny lidí, které chtěl nacistický režim vyhladit. V druhé části tábora jsme se ocitli na největším pohřebišti na světě, kam jsme se dostali pěšky podél kolejí, kterými přijížděly transporty lidí z celé Evropy. Hodně z nás mělo nepříjemný pocit při stání na nástupišti, kde probíhala tzv. selekce. Ta spočívala v rozhodnutí, kdo půjde ihned do plynové komory. Ti, kteří byli vybráni na práci, měli větší šanci na přežití. Nicméně nelidské zacházení, obrovský hlad a špatná hygiena zapříčinily opět velké ztráty. Díky poutavému vyprávění průvodců byla celá exkurze obohacena o skutečné příběhy vězňů, ze kterých nás mrazilo. Po konci prohlídky jsme cítili určitou míru vděčnosti za vše, co máme. V podvečer jsme se přesunuli do Krakova, který patří k nejkrásnějším městům v Polsku. Po ubytování v krásném hotelu jsme se vydali na kratší procházku po okolí. Celý den jsme zakončili večeří podle své libosti a večer jsme si zpříjemnili hraním deskových her a vyprávěním. Po bohaté nedělní snídani jsme si prošli historické centrum města, jehož dominantou je největší polský hrad Wawel. Nakoupili jsme si suvenýry a dobroty v podobě preclíků či karamelek, kterými jsme se posilnili při zpáteční cestě domů.

Z výletu se všichni účastníci zájezdu vraceli unaveni, ale nadšeni.

Snad se brzy dočkáme další vzdělávací akce, ze které si odneseme vzpomínky na celý život. Kam pojedeme příště?

L. Pekárková, P. Brodská, R. Jakešová, D. Michálek

17
Studio předškolák

Studio předškolák

28.04.2022

Vážení rodiče!

Máme ještě před sebou dvě schůzky STUDIA PŘEDŠKOLÁK.

4. května budou děti vyrábět překvapení pro maminky a ve středu 11. května proběhne závěrečná lekce. V tento den dejte dětem sportovní oblečení a obuv. Sejdeme se v učebně číslo 9 a odebereme se na školní hřiště, kde proběhne soutěž v netradičním víceboji. Po půl třetí bude na hřišti slavnostní vyhlášení, kterého se můžete zúčastnit.

Pokud bude nepříznivé počasí, akce proběhne v tělocvičně!

Těšíme se na Vaše děti i na Vás!

7
MC Donald cup 2022

MC Donald cup 2022

26.04.2022

V pátek 22.4. se naše škola zúčastnila okrskového kola fotbalového poháru McDonald cup. Hrálo se ve dvou kategoriích; 1.-3.třída a 4.-5. třída. V obou kategoriích jsme se neztratili a vybojovali medailová umístění. Starším se podařilo skončit z pěti účastníků na třetím místě a mladší svoji kategorii suverénně vyhráli. Nejlepším hráčem se stal náš žák Tobiáš Počarovský, který byl k nezastavení. V zápalu boje dokonce několikrát přehlédl volného kamaráda před prázdnou brankou. Všichni si pěkně zahráli a vzorně reprezentovali naši školu. Mladší kluci postoupili do okresního kola, které se bude konat ve čtvrtek 5.5. v Poděbradech. 
Pro čtenáře našich stránek malý fotbalový kvíz: 
1/ na podzim se bude konat Mistrovství světa ve fotbale, v jaké zemi se uskuteční? 
2/ Kde proběhlo poslední mistrovství a kdo ho vyhrál? 
3/ Jaké je nejlepší umístění naší reprezentace na mistrovství světa:)
Vít Caudr


17
Den Země - 5. B

Den Země - 5. B

22.04.2022

Rozhodli jsme se, že na Den Země se pojedeme podívat na nějaký zámek v okolí. A vyhrál zámek Karlova Koruna, který je postavený v barokním slohu, o kterém jsme se učili. Jeli jsme vlakem do Chlumce nad Cidlinou. Zámek je krásný a kolem pěkný park. Dozvěděli jsme se plno zajímavých informací z doby 17.a 18.stoleti.Výlet jsme zakončili pizzou a zmrzlinou ve městě. Doporučujeme navštívit! 

J. Maděrová

9
Basketbalový turnaj

Basketbalový turnaj

19.04.2022

Chlapci druhého stupně se v dubnu zúčastnili basketbalového turnaje na ZŠ Komenského. I přes dobrý výkon jejich snaha nedosáhla na "bednu", ale rozhodně jsme si užili krásné basketbalové dopoledne. Více se dozvíte z akčních fotek ve Fotogalerii.


M. Velechovský

14
Odznak všestrannosti

Odznak všestrannosti

19.04.2022

Dne 13. 4. se vybraní žáci zúčastnili sportovní soutěže Odznak všestrannosti v Poděbradech. Naší školu reprezentovalo jedno osmičlenné družstvo a dalších 7 jednotlivců různých věkových kategorií. Soutěže se zúčastnilo celkem 7 škol, ale i ve vysoké konkurenci se naši žáci dokázali prosadit a předvedli kvalitní výkony. V kategorii jednotlivců se na 2. místě umístil Jakub Kovač, na 3. místě pak Václav Vlček, Jiří Havlík a Lucie Svěcená. Celkově ale vezeme 1. místo v kategorii družstev (A. Mikešová, L. Svěcená, S. Ščuková, J. Urbanová, J. Kovač, V. Vlček, V. Bouma, M. Chailazov), a zároveň postup do krajského kola, které se uskuteční 13. 5. na atletickém stadionu v Čáslavi. Všem zúčastněným gratulujeme k parádním výkonům! 

E. Hojsáková

13
TURNAJ V PŘEHAZOVANÉ 5. ROČNÍKŮ

TURNAJ V PŘEHAZOVANÉ 5. ROČNÍKŮ

12.04.2022

V úterý 5. 4. 2022 se konalo okresní kolo v přehazované základních škol. Turnaje se zúčastnilo šest smíšených družstev. Vybraní žáci 5. ročníků z Nymburských základních škol a okolí se spolu utkali ve třech zápasech. Náš tým se s každým odehraným setem zlepšoval a lépe spolupracoval. Děti fungovaly jako parta, pomáhaly si, podporovaly se v každé situaci a zaslouženě získaly druhé místo v tomto turnaji.

Složení družstva: Hana Kraumanová, Elen Fialová, Dominika Loudová, Viktorie Nováková, Matyáš Jakeš, Vojtěch Senohrábek, Lukáš Janků, Štěpán Šťastný, Jakub Hrádek

T. Vicherová

12
Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky

11.04.2022

Všem deváťákům (a příští týden i páťákům), kteří budou skládat přijímací zkoušky, přejeme hodně úspěchů a štěstí!


24
Exkurze do Sedmihorek

Exkurze do Sedmihorek

05.04.2022

Osmáci ze tříd 8.A a 8.C vyrazili na jarní exkurzi do Sedmihorek a Hruboskalska. Celý výlet se nesl v duchu zeměpisu, historie, biologie i geologie a především s heslem: "Za sluníčka jezdí každý, jen frajeři jezdí v dešti.". Počasí nám ale i tak přálo a na konci jsme se dočkali i vytouženého sluníčka na krásné výhledy do krajiny pískovcových skal.

Závěr byl zakončen nepřekonatelným pozdním obědem v "Mekáči".

K. Velechovská

12

Zápis do 1. ročníku

05.04.2022

Vážení rodiče,

zápis do 1. ročníku proběhne ve středu 6. dubna 2022 od 14:00 do 18:00s největší pravděpodobností s osobní přítomností dětí ve škole.

Zápis je určen pro děti narozené od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016 a pro děti po odkladu povinné školní docházky.

Přihlášku k zápisu podáte formou online formuláře, který zobrazíte po kliknutí na banner webové aplikace Online zápis do školy. Rezervaci termínu zápisu je nutné provést v období od 7. března do 1. dubna 2022. Rezervace termínu je závazná a je nutné se dostavit včas a do správné místnosti!

Postup pro zápis dítěte do ZŠ:

1.     Online přihlášku k zápisu dítěte na školní rok 2022/2023 zobrazíte kliknutím na banner webové aplikace Online zápis školy. Formulář následně vyplníte, zarezervujete si termín a odešlete.

2.     V jednom formuláři můžete zapsat i více dětí najednou.

3.     Po odeslání formuláře vám přijde do e-mailové schránky uvedené ve formuláři potvrzující zpráva, která bude obsahovat také Žádost o přijetí a v případě odkladu školní docházky také Žádost o odklad povinné školní docházky. Tyto dokumenty si stáhněte okamžitě po odeslání přihlášky přímo z této webové aplikace.

4.     V přihlášce se vám automaticky vygeneruje registrační kód, pod kterým bude zveřejněn výsledek zápisu. Kód si uschovejte!

5.     Zákonný zástupce doplní zbývající údaje ve formuláři žádosti, vytištěný a podepsaný ho předá při zápisu. V případě odkladu školní docházky je nutné vyplnit oba formuláře. Vytištěné a podepsané žádosti je nutné předat nejlépe v den zápisu, tj. 6. dubna 2022 do kanceláře školy.

6.     Zákonný zástupce žádající pro dítě odklad školní docházky si zajistí vyjádření dětského lékaře a doporučení poradenského zařízení, které jsou pro udělení odkladu školní docházky nutné. Doporučujeme kontaktovat poradenské zařízení co nejdříve. Oba tyto dokumenty odevzdá zákonný zástupce do kanceláře ZŠ v co nejbližším termínu! Bez těchto dokumentů nemůže ředitelka školy rozhodnout o udělení odkladu školní docházky.

7.     Procesem zápisu včetně registrace musí projít i děti, které byly u zápisu minulý rok a mají udělený odklad školní docházky.

8.     Děti budou přijímány dle Kritérií přijetí žáků do 1. tříd školního roku 2022/2023.

9.     K zápisu si kromě žádosti o přijetí (případně i žádosti o odklad) s sebou přineste: rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.

V případě cizinců je nutné s sebou přinést také potvrzení o povolení k pobytu.

10.Výsledky zápisu budou zveřejněny nejpozději 25. 4. 2022 do 13:00 hod. u vstupu do budovy školy a na webových stránkách školy.

Pokud z jakéhokoliv důvodu nelze podat přihlášku online formou, kontaktuje zákonný zástupce dítěte telefonicky kancelář školy na tel. čísle 325 512 756.

Na stejném telefonním čísle nebo na e-mailové adrese skola@zstyrsova.cz vám zodpovíme případné další dotazy.

21
CWAK vystavuje

CWAK vystavuje

01.05.2022

Fotografický kroužek CWAK si na úplný závěr dubna 2022 střihl vlastní výstavu fotografií mladých a nadějných fotografů. Je to po čtyřech letech druhá společná výstava (první byla v červenu 2018 v prostorách nymburské radnice) a tentokrát opravdu jen žáků (nejen)naší školy.

Díky nabídce z nymburské Zmrzlinárny, jsme mohli v zadní části kavárny, vystavit necelou dvacítku fotek. Každý z Cwakálků se na ní podílel svou tvorbou. Většinou jsme společně fotili, společně upravovali a pak vše společně dotáhli do úspěšného konce v podobě vernisáže, která zaplnila celou Zmrzlinárnu. Velké díky Zmrzlinárně Nymburk za prostory a studiu Petra Pavlíčka za tisky. A samozřejmě všem, kteří se přišli podívat a podpořit nás. Díky.

M. Velechovský

23
Osvětim a Krakov - vzdělávací a poznávací zájezd

Osvětim a Krakov - vzdělávací a poznávací zájezd

30.04.2022

Díky Asociaci malých debrujárů ČR se vybraní žáci 8. a 9. ročníku vydali ve dnech 23. – 24. dubna na víkendový pobyt do Polska. Cílem vzdělávací akce byla návštěva koncentračního tábora Osvětim a prohlídka města Krakov. V Osvětimi se žáci seznámili blíže s problematikou holocaustu. V jednotlivých částech tábora si prohlédli expozici, která je tvořena předměty obětí. Všechny šokovalo vystavení lidských vlasů, kufrů a dětských věcí, které v době existence tábora sloužily k dalšímu zpracování. Tísnivý pocit jsme zažili při procházení plynovou komorou, kde jsme si uvědomili, jaké utrpení museli podstoupit Židé a další nepohodlné skupiny lidí, které chtěl nacistický režim vyhladit. V druhé části tábora jsme se ocitli na největším pohřebišti na světě, kam jsme se dostali pěšky podél kolejí, kterými přijížděly transporty lidí z celé Evropy. Hodně z nás mělo nepříjemný pocit při stání na nástupišti, kde probíhala tzv. selekce. Ta spočívala v rozhodnutí, kdo půjde ihned do plynové komory. Ti, kteří byli vybráni na práci, měli větší šanci na přežití. Nicméně nelidské zacházení, obrovský hlad a špatná hygiena zapříčinily opět velké ztráty. Díky poutavému vyprávění průvodců byla celá exkurze obohacena o skutečné příběhy vězňů, ze kterých nás mrazilo. Po konci prohlídky jsme cítili určitou míru vděčnosti za vše, co máme. V podvečer jsme se přesunuli do Krakova, který patří k nejkrásnějším městům v Polsku. Po ubytování v krásném hotelu jsme se vydali na kratší procházku po okolí. Celý den jsme zakončili večeří podle své libosti a večer jsme si zpříjemnili hraním deskových her a vyprávěním. Po bohaté nedělní snídani jsme si prošli historické centrum města, jehož dominantou je největší polský hrad Wawel. Nakoupili jsme si suvenýry a dobroty v podobě preclíků či karamelek, kterými jsme se posilnili při zpáteční cestě domů.

Z výletu se všichni účastníci zájezdu vraceli unaveni, ale nadšeni.

Snad se brzy dočkáme další vzdělávací akce, ze které si odneseme vzpomínky na celý život. Kam pojedeme příště?

L. Pekárková, P. Brodská, R. Jakešová, D. Michálek

17
Za poznáním do iQLandie - 6. B a 9. B

Za poznáním do iQLandie - 6. B a 9. B

30.04.2022

V pátek 22. 4. jsme vyrazili se 6. B a 9. B do iQLandie v Liberci. Šesťáci navštívili robotickou dílnu, zaměřenou na programování Ozobotů. Během tříhodinové dílny zjistili, jak Ozoboti fungují a prakticky si vyzkoušeli, jak je mohou ovládat. A ovládali je na jedničku!

Starší spolužáci probádali několik modelových míst činu, na nichž se seznámili s forenzními metodami používanými v praxi. Nechyběla ani daktyloskopie, izolace vzorku DNA, forenzní entomologie nebo zkoumání kosterní soustavy. Vyrobili si také svoji vlastní daktyloskopickou kartu. Jako konkrétní příklad genetické daktyloskopie izolovali DNA z banánu. Za využití forenzní antropologie prozkoumali a identifikovali kosterní pozůstatky. Další metodou určili krevní skupinu krve, která byla nalezena na místě činu. Také zjistili, jak důležitá je forenzní entomologie při určování co nejpřesnější doby zločinu. Vyzkoušeli si chromatografii, jako analytickou metodu forenzní chemie a vyřešili dvě krimiúlohy.

 I. Blažíčková, D. Michálek

 

 

 

15
Studio předškolák

Studio předškolák

28.04.2022

Vážení rodiče!

Máme ještě před sebou dvě schůzky STUDIA PŘEDŠKOLÁK.

4. května budou děti vyrábět překvapení pro maminky a ve středu 11. května proběhne závěrečná lekce. V tento den dejte dětem sportovní oblečení a obuv. Sejdeme se v učebně číslo 9 a odebereme se na školní hřiště, kde proběhne soutěž v netradičním víceboji. Po půl třetí bude na hřišti slavnostní vyhlášení, kterého se můžete zúčastnit.

Pokud bude nepříznivé počasí, akce proběhne v tělocvičně!

Těšíme se na Vaše děti i na Vás!

7
T. School Team

T. School Team

27.04.2022

Víte, že Tyršovka má svůj T. School Team? No jasně že nevíte. Tak ano, Tyršovka má svůj tým na závody dračích lodí. Už několik let reprezentují v závodech naši žáci, ale pro tento rok se vyhecovali i někteří vaši učitelé, vlastně hlavně paní učitelky.

A hned vyhlašujeme SOUTĚŽ o návrh nejlepšího loga, nápisu, sloganu, prostě toho, co by mohlo tento tým charakterizovat - třeba na tričkách. Ale POZOR, je třeba pospíchat a návrh (počítačový, nakreslený v ruce apod.) dodat nejpozději do 15. května. Nejlepší navrhovatelé mají šanci na zajímavé ceny. A absolutní vítěz si jedno tričko (své) odnese!!!

T. S. T.

19
MC Donald cup 2022

MC Donald cup 2022

26.04.2022

V pátek 22.4. se naše škola zúčastnila okrskového kola fotbalového poháru McDonald cup. Hrálo se ve dvou kategoriích; 1.-3.třída a 4.-5. třída. V obou kategoriích jsme se neztratili a vybojovali medailová umístění. Starším se podařilo skončit z pěti účastníků na třetím místě a mladší svoji kategorii suverénně vyhráli. Nejlepším hráčem se stal náš žák Tobiáš Počarovský, který byl k nezastavení. V zápalu boje dokonce několikrát přehlédl volného kamaráda před prázdnou brankou. Všichni si pěkně zahráli a vzorně reprezentovali naši školu. Mladší kluci postoupili do okresního kola, které se bude konat ve čtvrtek 5.5. v Poděbradech. 
Pro čtenáře našich stránek malý fotbalový kvíz: 
1/ na podzim se bude konat Mistrovství světa ve fotbale, v jaké zemi se uskuteční? 
2/ Kde proběhlo poslední mistrovství a kdo ho vyhrál? 
3/ Jaké je nejlepší umístění naší reprezentace na mistrovství světa:)
Vít Caudr


17
Den Země osmáků pro první stupeň

Den Země osmáků pro první stupeň

25.04.2022

Den Země lze oslavit různě, žáci 8.A. a 8.C. to pojali jako akci pro první stupeň. Připravili si sportovní, znalostní a vtipné aktivity pro mladší spolužáky. Vše si sami vyrobili, naplánovali a zorganizovali a v pátek potom seděli na stanovištích nebo procházeli, jako průvodci, značenou stezku. A že se vše líbilo, dokazují nejen fotografie, ale třeba i to, že někteří žáci z 2.A, 3.A a 3.B si stezku prošli hned několikrát.

Za odměnu potom všichni dostali malý dárek z 3D tiskárny, ale i sladkou vzpruhu na doplnění energie. 
Skvělá práce a všem moc díky.

M. Velechovský a K. Velechovská

18
Den Země - 5. B

Den Země - 5. B

22.04.2022

Rozhodli jsme se, že na Den Země se pojedeme podívat na nějaký zámek v okolí. A vyhrál zámek Karlova Koruna, který je postavený v barokním slohu, o kterém jsme se učili. Jeli jsme vlakem do Chlumce nad Cidlinou. Zámek je krásný a kolem pěkný park. Dozvěděli jsme se plno zajímavých informací z doby 17.a 18.stoleti.Výlet jsme zakončili pizzou a zmrzlinou ve městě. Doporučujeme navštívit! 

J. Maděrová

9
Basketbalový turnaj

Basketbalový turnaj

19.04.2022

Chlapci druhého stupně se v dubnu zúčastnili basketbalového turnaje na ZŠ Komenského. I přes dobrý výkon jejich snaha nedosáhla na "bednu", ale rozhodně jsme si užili krásné basketbalové dopoledne. Více se dozvíte z akčních fotek ve Fotogalerii.


M. Velechovský

14
Velikonoční Studio předškolák

Velikonoční Studio předškolák

19.04.2022

V pořadí třetí schůzka Studia předškolák proběhla ve znamení jara a Velikonoc. Děti si s pomocí mřížky plné jarních obrázků procvičily prostorovou orientaci (pojmy nahoru, dolů, vpravo, vlevo) a vyrobily si velikonoční zápich. Všichni se snažili a pilně pracovali, tak jim lekce rychle uběhla a domů si odnesli vydařený výrobek.

 P. Janků, M. Růžičková

11
Odznak všestrannosti

Odznak všestrannosti

19.04.2022

Dne 13. 4. se vybraní žáci zúčastnili sportovní soutěže Odznak všestrannosti v Poděbradech. Naší školu reprezentovalo jedno osmičlenné družstvo a dalších 7 jednotlivců různých věkových kategorií. Soutěže se zúčastnilo celkem 7 škol, ale i ve vysoké konkurenci se naši žáci dokázali prosadit a předvedli kvalitní výkony. V kategorii jednotlivců se na 2. místě umístil Jakub Kovač, na 3. místě pak Václav Vlček, Jiří Havlík a Lucie Svěcená. Celkově ale vezeme 1. místo v kategorii družstev (A. Mikešová, L. Svěcená, S. Ščuková, J. Urbanová, J. Kovač, V. Vlček, V. Bouma, M. Chailazov), a zároveň postup do krajského kola, které se uskuteční 13. 5. na atletickém stadionu v Čáslavi. Všem zúčastněným gratulujeme k parádním výkonům! 

E. Hojsáková

13
5. A po stopách Velikonoc

5. A po stopách Velikonoc

15.04.2022

V pondělí 11. 4. se 5. A vydala na velikonoční stezku zajíčka Tyršováčka. Ve dvojicích jsme řešili osmnáct zapeklitých úkolů s velikonoční tematikou. Museli jsme prokázat znalosti z češtiny, matematiky a vlastivědy. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o velikonočních zvycích a tradicích, které doma vyzkoušíme. Za odměnu jsme dostali diplom a sladkou odměnu, kterou nám nechal zajíček na školní zahradě, kde jsme celou stezku absolvovali. Užili jsme si legraci a načerpali energii z jarního sluníčka.

Všem přejeme krásné Velikonoce a těšíme se na další dobrodružné vyučování.

 Ludmila Pekárková

13
TURNAJ V PŘEHAZOVANÉ 5. ROČNÍKŮ

TURNAJ V PŘEHAZOVANÉ 5. ROČNÍKŮ

12.04.2022

V úterý 5. 4. 2022 se konalo okresní kolo v přehazované základních škol. Turnaje se zúčastnilo šest smíšených družstev. Vybraní žáci 5. ročníků z Nymburských základních škol a okolí se spolu utkali ve třech zápasech. Náš tým se s každým odehraným setem zlepšoval a lépe spolupracoval. Děti fungovaly jako parta, pomáhaly si, podporovaly se v každé situaci a zaslouženě získaly druhé místo v tomto turnaji.

Složení družstva: Hana Kraumanová, Elen Fialová, Dominika Loudová, Viktorie Nováková, Matyáš Jakeš, Vojtěch Senohrábek, Lukáš Janků, Štěpán Šťastný, Jakub Hrádek

T. Vicherová

12
Tyršovník

Tyršovník

12.04.2022

Milé děti, milí rodiče,

dovolte mi, abych Vám představila práci žáků z šestých ročníků - školní časopis s názvem Tyršovník. Snažila jsem se do práce dětí zasahovat minimálně, aby to byla práce opravdu samotných žákyň/žáků.

Děti pracovaly na časopise s velkým nadšením, snad se Vám tedy bude první číslo líbit. 

Markéta Ševcová - pedagogický dohled časopisu

Tyršovník 1

22
Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky

11.04.2022

Všem deváťákům (a příští týden i páťákům), kteří budou skládat přijímací zkoušky, přejeme hodně úspěchů a štěstí!


24
Úspěch pro Tyršovku v okresním kole soutěže v anglickém jazyce

Úspěch pro Tyršovku v okresním kole soutěže v anglickém jazyce

06.04.2022

V  konverzační soutěži v angličtině konané tento týden v Poděbradech získala naše škola dvě výborná druhá místa. V kategorii II A – 8. a 9. třídy se Tereza Mašínová z 9.C dokázala prosadit v konkurenci dalších 15 škol z okresu Nymburk.  V kategorii I. A – 6. a 7. třídy obsadila skvělé druhé místo Barča Grešulová ze 7. A. Oběma úspěšným angličtinářům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Jan Jeřábek, Eva Skořepová, Klára Svobodová, Šárka Dýčková

13
Exkurze do Sedmihorek

Exkurze do Sedmihorek

05.04.2022

Osmáci ze tříd 8.A a 8.C vyrazili na jarní exkurzi do Sedmihorek a Hruboskalska. Celý výlet se nesl v duchu zeměpisu, historie, biologie i geologie a především s heslem: "Za sluníčka jezdí každý, jen frajeři jezdí v dešti.". Počasí nám ale i tak přálo a na konci jsme se dočkali i vytouženého sluníčka na krásné výhledy do krajiny pískovcových skal.

Závěr byl zakončen nepřekonatelným pozdním obědem v "Mekáči".

K. Velechovská

12
OKRESNÍ KOLO VE VOLEJBALE 2022 - DÍVKY

OKRESNÍ KOLO VE VOLEJBALE 2022 - DÍVKY

05.04.2022

Po delší sportovní pauze se v úterý 29. 3. 2022 konalo okresní kolo ve volejbalu základních škol v hale zimního stadionu v Nymburce. Turnaje se zúčastnilo šest dívčích družstev, která byla rozdělena do dvou skupin. První dvě utkání ve skupině zvládly holky hravě i dravě a zvítězily nad soupeřkami ZŠ Komenského A a ZŠ Milovice. Postoupila tak do semifinálového utkání se ZŠ Komenského B. Bez velkých obtíží si holky poradily i s tímto soupeřem. Ve finálové bitvě tak holky čekal tým ZŠ Komenského A. Po těsném boji se nám podařilo vyhrát i poslední zápas a získat tak pohár za celkové vítězství ve volejbalovém turnaji. Na hřišti holky předvedly krásný týmový bojovný výkon a pěkný volejbal, za který jim děkujeme.

Složení družstva: Karolína Dušáková, Eva Janišová, Adéla Čechová, Kristýna Novotná, Adéla Nováková, Johana Urbanová, Helena Vocásková.

R. Jakešová

 

 

 

19

Zápis do 1. ročníku

05.04.2022

Vážení rodiče,

zápis do 1. ročníku proběhne ve středu 6. dubna 2022 od 14:00 do 18:00s největší pravděpodobností s osobní přítomností dětí ve škole.

Zápis je určen pro děti narozené od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016 a pro děti po odkladu povinné školní docházky.

Přihlášku k zápisu podáte formou online formuláře, který zobrazíte po kliknutí na banner webové aplikace Online zápis do školy. Rezervaci termínu zápisu je nutné provést v období od 7. března do 1. dubna 2022. Rezervace termínu je závazná a je nutné se dostavit včas a do správné místnosti!

Postup pro zápis dítěte do ZŠ:

1.     Online přihlášku k zápisu dítěte na školní rok 2022/2023 zobrazíte kliknutím na banner webové aplikace Online zápis školy. Formulář následně vyplníte, zarezervujete si termín a odešlete.

2.     V jednom formuláři můžete zapsat i více dětí najednou.

3.     Po odeslání formuláře vám přijde do e-mailové schránky uvedené ve formuláři potvrzující zpráva, která bude obsahovat také Žádost o přijetí a v případě odkladu školní docházky také Žádost o odklad povinné školní docházky. Tyto dokumenty si stáhněte okamžitě po odeslání přihlášky přímo z této webové aplikace.

4.     V přihlášce se vám automaticky vygeneruje registrační kód, pod kterým bude zveřejněn výsledek zápisu. Kód si uschovejte!

5.     Zákonný zástupce doplní zbývající údaje ve formuláři žádosti, vytištěný a podepsaný ho předá při zápisu. V případě odkladu školní docházky je nutné vyplnit oba formuláře. Vytištěné a podepsané žádosti je nutné předat nejlépe v den zápisu, tj. 6. dubna 2022 do kanceláře školy.

6.     Zákonný zástupce žádající pro dítě odklad školní docházky si zajistí vyjádření dětského lékaře a doporučení poradenského zařízení, které jsou pro udělení odkladu školní docházky nutné. Doporučujeme kontaktovat poradenské zařízení co nejdříve. Oba tyto dokumenty odevzdá zákonný zástupce do kanceláře ZŠ v co nejbližším termínu! Bez těchto dokumentů nemůže ředitelka školy rozhodnout o udělení odkladu školní docházky.

7.     Procesem zápisu včetně registrace musí projít i děti, které byly u zápisu minulý rok a mají udělený odklad školní docházky.

8.     Děti budou přijímány dle Kritérií přijetí žáků do 1. tříd školního roku 2022/2023.

9.     K zápisu si kromě žádosti o přijetí (případně i žádosti o odklad) s sebou přineste: rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.

V případě cizinců je nutné s sebou přinést také potvrzení o povolení k pobytu.

10.Výsledky zápisu budou zveřejněny nejpozději 25. 4. 2022 do 13:00 hod. u vstupu do budovy školy a na webových stránkách školy.

Pokud z jakéhokoliv důvodu nelze podat přihlášku online formou, kontaktuje zákonný zástupce dítěte telefonicky kancelář školy na tel. čísle 325 512 756.

Na stejném telefonním čísle nebo na e-mailové adrese skola@zstyrsova.cz vám zodpovíme případné další dotazy.

21Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy


Pravidla přístupnosti Zpracování osobních údajů GDPR