Archiv

Červen
Netradiční zážitek 8.C - dopoledne na golfu

Netradiční zážitek 8.C - dopoledne na golfu

27.06.2024

Ve středu 26.6. se třída 8.C vydala vstříc novým zážitkům. Ráno jsme se vydali autobusem do Poděbrad na Riegrovo náměstí, odkud jsme pokračovali pěšky podél Labe na golfové hřiště. Na golfovém hřišti nás čekal trenér Martin Bouda, který nás nejprve seznámil se základními pravidly a pojmy z golfového prostředí. Následovala praxe, kdy jsme si vyzkoušeli odpalovat a také jsme vyzkoušeli naši přesnou mušku na greenu (hra na jamku). Dopoledne na golfu nás moc bavilo a doporučujeme také ostatním třídám si tento sport vyzkoušet.

Třída 8.C, Markéta Ševcová, Šárka Zelenková

8
Dračí lodě 25.6.2024

Dračí lodě 25.6.2024

27.06.2024

V úterý 25.6. se konal 13. ročník závodů malých dračích lodí pro školy z Nymburka. Naši školu reprezentovaly třídy: 7.A, 7.B, 7.C, 8.A, 8.C, 9.A, 9.B a 9.C. Všechny děti podaly krásné výkony. V kategorii 6.-7. tříd se na druhém místě umístil tým 7.B. Na stupně vítězů je doprovodil tým 7.A, který skončil třetí. V kategorii 8.-9. tříd se do velkého finále probojoval tým 8.C, který skončil na třetím místě. Nepopulární bramborové umístění získaly ve svých kategoriích týmy 7.C a 9.B. Také ostatní týmy rozhodně neudělaly žádnou ostudu a naprosto parádně reprezentovaly Tyršovku.  Díky skvělým výsledkům si Tyršovka odnesla pohár pro školu za 2. místo v bodování škol. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Třídní učitelé zúčastněných tříd

11
Nápady se mění ve skutečnost

Nápady se mění ve skutečnost

26.06.2024

Díky nápadu našich žáků v rámci projektu "Chceme zlepšit místo, kde žijeme" bude mít nymburské náměstí nové vodní prvky. Naši žáci před zhruba čtyřmi lety vymysleli a navrhli mlžítka pro horké letní dny. A nyní se náš nápad mění ve skutečnost díky Městu Nymburk a TS Nymburk.

Děkujeme.

M. Velechovský

14
Sportovní den 1. – 3. ročník

Sportovní den 1. – 3. ročník

24.06.2024

V pátek 21. června se konal sportovní den pro žáky 1. – 3. ročníku, který má na naší škole již dlouholetou tradici.

Po slavnostním nástupu, slibu rozhodčích a slibu sportovců se některé paní učitelky proměnily v rozhodčí, jiné společně s asistentkami vodily soutěžící po disciplínách. Žáci ze 6. A a 8. B pomáhali na stanovištích a při zpracování výsledků. Děti si během dopoledne měřily síly v 6 disciplínách (skok z místa, přeskok přes švihadlo – 1 minutu, dřepy – 1 minutu, koulení medicimbalem, překážkový běh a hvězdicový běh).

Výsledky všech disciplín rychle a pečlivě zpracovalo IT středisko pod vedením Davida Michálka, fotodokumentaci celého dne pořídila Ivana Blažíčková. 

Sportovní den 2024 je již minulostí a my se všichni těšíme na ten nadcházející!

Sportu zdar!

kolektiv 1. stupně

18
Škola v přírodě4. B a 3. B

Škola v přírodě4. B a 3. B

19.06.2024

Obě třídy strávily školu v přírodě v Českém ráji. Turistické výlety na hrad Kost, Trosky a Humprecht proto byly jasnou volbou, viz fotky v galerii. Cestu malebnou krajinou jsme si zpestřovali poznáváním rostlin a živočichů. Příjemnou změnou byl fotbalový zápas, fáborkovaná, diskotéka, poznávačka a jiné soutěže v okolí areálu. Po celý týden nám počasí přálo, proto jsme si školu v přírodě pěkně užili.

M. Soukupová

8
CWAK končí

CWAK končí

17.06.2024

Fotografický kroužek CWAK má za sebou bohatý a náročný rok .... mnoho nových tváří, nových mladých fotografů .... nejvíc za celou dobu trvání kroužku .... úspěšná výstava plná krásných a originálních fotek .... a co je před námi? To zatím nikdo neví ....

M. Velechovský

7
Veletrh vědy 2024

Veletrh vědy 2024

13.06.2024

Žáci naší školy z řad malých debrujárů od 30. 5. do 1. 6. 2024 aktivně prezentovali své experimenty na Veletrhu vědy 2024 – největší populárně naučná akce v České republice, kterou pořádala Akademie věd ČR. Pilotovali jsme zde své vědecké projekty, které bychom rádi přestavili na ISIF 2024 na Bali. Prezentovali jsme slavné vědce a objevitele a ke každému z nich jsme měli připraven 1 až 2 experimenty.

Veletrh vědy navštívilo přes 60 tis. návštěvníků!

Naši školu reprezantovali: M. Bártová, J. Dýmová, M. Souček, J. Mezlík, K. Křenek, E. Semecká, A. Číhalová

O tom, jak skvěle jsme reprezentovali naši školu, se můžete přesvědčit ve fotogalerii. 

Všichni si zaslouží velký dík a obdiv, neboť 3 dny od 10 do 18 hodin předváděli neúnavně naše vědecké projekty!

PhDr. David Michálek

13
Tyrš Pádl Tým na Dragonfestu 2024

Tyrš Pádl Tým na Dragonfestu 2024

10.06.2024

Tým složený z našich paní učitelek, se opět utkal s těžkou konkurencí na závodech dračích lodí v Nymburce. Jubilejní 20. ročník (a náš celkově třetí start) jsme oslavili vítězstvím ve všech jízdách a zaslouženě jsme tak vybojovali první místo.

Skvělý teambuilding pedagogů a parádní sportovní i společenské setkání s našimi žáky, rodiči i přáteli školy. Moc děkujeme za podporu.

M. Velechovský

29
Škola v přírodě 7. B a 9. C

Škola v přírodě 7. B a 9. C

07.06.2024

Letos obě třídy strávily školu v přírodě v Doksech u Máchova jezera. Netradiční pro nás byla už cesta, protože jsme využili dopravu vlakem, který nás zavezl přímo do cíle našeho pobytu.

Během celého týdne jsme stihli spoustu sportovních aktivit – vycházku do Starých Splavů podél Máchova jezera, celodenní pěší výšlap na Bezděz a zpět, lanový park, míčové hry. Nepříznivé počasí jsme využili k projektu, který nás seznámil se životem a dílem autora, podle kterého je pojmenovaná celá oblast – Máchův kraj.  Při návštěvě Památníku K. H. Máchy jsme měli možnost nahlédnout do jeho soukromé korespondence a vidět rukopis nejznámější básně Máje.

Škola v přírodě rychle utekla a určitě budeme ještě dlouho vzpomínat na diskotéky, noční hru a společně prožité chvíle s našimi kamarády z 9. C. Pro ně to byla poslední škola v přírodě na naší škole. Přejeme jim hodně štěstí a budeme rádi, když se na nás přijdou do „své Tyršovky“ podívat.

Petra Brodská, Jana Fišerová, Diana Steinhauser


6
Baseballová přípravka - poslední trénink

Baseballová přípravka - poslední trénink

27.06.2024

V úterý 25. 6. 2024 proběhl poslední trénink baseballové přípravky, na kterém si děti zahrály proti rodičům. Za odměnu si děti odnesly diplomy a krásná týmová trička. 
trenérka Marcela Dokoupilová 

6
Krajské finále plavecko-běžeckého závodu

Krajské finále plavecko-běžeckého závodu

27.06.2024

21. ročník KRAJSKÉHO FINÁLE PLAVECKO-BĚŽECKÉHO ZÁVODU se tentokrát konal ve Slaném. Na tyto závody se z okresního kola probojovali: Kryštof Zeman a  Zuzana Balvínová (oba ze 3. C), Jakub Zezula (4. B) a Kryštof Křenek (6. C).

Konkurence byla velká a naši sportovci se snažili opravdu ze všech sil. Nejlépe se umístil Kryštof Zeman, který doběhl na krásném 5. místě. Jakub Zezula skončil 16., Zuzana Balvínová se umístila na 19. místě. Kryštof Křenek se těchto závodů bohužel nemohl zúčastnit.

Všem našim sportovcům děkuji za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy.

Ivana Řeháková

6
Sportovní den pro 1. - 3. ročník - vyhlášení

Sportovní den pro 1. - 3. ročník - vyhlášení

24.06.2024

Heslem naší soutěže je, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Stát na stupních vítězů je ale krásný pocit, proto naši malí sportovci bojovali ze všech sil.

5 nejlepších chlapců a dívek z každého ročníku získalo diplom, 3 nejlepší stanuli na stupních vítězů, kde převzali krásné medaile.

Ve své kategorii zvítězili: Anna Obrtlíková (1. B), Vojtěch Trnka (1. A), Zuzana Malá (2. C), Martin Beneš a Jan Polan (2. A), Daria Kaspruk (3. B) a Ondřej Kemr (3. B).

kolektiv 1. stupně

17
Gratulace k výtvarné soutěži „Požární ochrana očima dětí a mládeže“ - rok 2024

Gratulace k výtvarné soutěži „Požární ochrana očima dětí a mládeže“ - rok 2024

20.06.2024

 Ve čtvrtek 13. 6. 2024 se žáci naší školy zúčastnili předávání cen na zdejší stanici HZS v Nymburce. Zde si převzali věcné ceny za umístění v okresním kole výtvarné soutěže, kde ve svých kategoriích vyhráli Karolina Opátová 5. místo – 8. B, Hana Verzichová 2. místo – 8. B, 
Josef Pekárek 1. místo – 8. A, Michaela Bártová 1. místo – 6. A, Anna Číhalová – 6. A, 
Dominik Poupa 3. místo – 7. C a Barbora Turnová 2. místo – 2. C. 
Po předání ocenění si mohli žáci prohlédnout prostory zbrojnice a vyzkoušet si hasící techniku.
Josef Pekárek z 8. A dokonce postoupil do krajského kola v této výtvarné soutěži a získal opět 
1. místo ve své kategorii. Velká gratulace!
Všem vítězům moc gratulujeme za krásný úspěch v reprezentaci naší školy a do příštího školního roku přejeme hodně výtvarných nápadů a kreativity.
S. Ryklová

12
Projekt HMYZ - dokončení

Projekt HMYZ - dokončení

17.06.2024

Šesťáci v hodinách přírodopisu dokončili Projekt HMYZ, který byl celý věnovaný veliké kapitole o této skupině bezobratlých živočichů. Kromě zajímavých informací se žáci především ukázali jako skvělí organizátoři celé hodiny, kterou měli odučit. Tato kooperativní forma výuky kladla důraz především na "měkké znalosti".

A naši žáci ukázali, že jsou úžasní. Natáčeli filmy, kreslili plakáty, tvořili prezentace, vymýšleli kvízy, ale také třeba parádní originální hry. A to nejdůležitější zaznělo při jednom vlastním hodnocení. "Ono nás to BAVILO a proto jsme to dělali tak dobře." Tak za tohle jim patří veliký dík, protože nebyla jediná skupina, která by to nesplnila dobře.

M. Velechovský

7
Fyzika a chemie očima termovize

Fyzika a chemie očima termovize

16.06.2024

Žáci 8. ročníku se aktivně zapojili do dvouhodinového projektu, který byl zaměřen na badatelsky orientovanou výuku. Cílem projektu bylo prozkoumat infračervené záření pomocí termokamery, ověřit si získané teoretické znalosti a dovednosti, prozkoumat fyzikální a chemické jevy a procesy, které běžným zrakem nevidíme!

Pro žáky bylo připraveno 5 stanovišť s úkoly, na kterých měli s pomocí pracovních listů a návody řešit prostřednictvím experimentů zadané úkoly a následně vyvozovat hypotézy a ověřovat si získané znalosti z fyziky a chemie.

Infračervené záření (infrazáření) spolu s viditelným světlem je část elektromagnetického spektra. Infračervené záření člověk očima nevidí, vnímá jej však jako tepelné záření (teplo). Kde se s infrazářením setkáme? Při nočním vidění, v dálkových ovladačích, v infrasauně, při zkoumání vesmíru, při zkoumání tepelných ztrát domů apod.

Jak jsme si bádání užili si můžete prohlédnout ve fotogalerii!

Ivana Blažíčková, David Michálek

24
ŠVP Pec pod Sněžkou, penzion Logla, 8.A+ 8.C

ŠVP Pec pod Sněžkou, penzion Logla, 8.A+ 8.C

08.06.2024

Poslední týden v květnu strávily třídy 8.A a 8.C na škole v přírodě v Peci pod Sněžkou v penzionu Logla. Po celý týden bylo celkem hezké počasí, a tak jsme mohli trávit spoustu času venku. Hráli jsme míčové hry, absolvovali jsme olympiádu, také jsme se pořádně proběhli v lese. V rámci výletu po okolí jsme navštívili Liščí vodopád. Ve středu jsme vyrazili na celodenní výlet, kdy jsme autobusem jeli do Jánských Lázní, kde jsme obdivovali krásy Krkonoš ze Stezky korunami stromů. Ze stezky jsme se vydali k lanovce na Černou horu, která nás vyvezla a poté jsme pěšky pokračovali přes Kolínskou boudu zpět do Pece. Ve čtvrtek jsme si užili závěrečnou diskotéku a v pátek už jsme bohužel museli zpět domů. 

Markéta Ševcová, Mgr. Dagmar Tanglová, Mgr. Veronika Přib Bečanová, Ing. Bc. Renata Čmugrová

13
Škola v přírodě na Homoli (4.A, 5.A)

Škola v přírodě na Homoli (4.A, 5.A)

04.06.2024

Čtvrťáci a páťáci vyrazili na osvědčené místo na školu v přírodě na chatu Homole u Jičína. Společně hrajeme hry, sportujeme, děláme výlety do okolí a taky poznáváme přírodu. Počasí nám přeje a my se těšíme na další dobrodružství, která nás společně čekají.


M. Velechovský, K. Velechovská, M. Růžičková

14
Netradiční zážitek 8.C - dopoledne na golfu

Netradiční zážitek 8.C - dopoledne na golfu

27.06.2024

Ve středu 26.6. se třída 8.C vydala vstříc novým zážitkům. Ráno jsme se vydali autobusem do Poděbrad na Riegrovo náměstí, odkud jsme pokračovali pěšky podél Labe na golfové hřiště. Na golfovém hřišti nás čekal trenér Martin Bouda, který nás nejprve seznámil se základními pravidly a pojmy z golfového prostředí. Následovala praxe, kdy jsme si vyzkoušeli odpalovat a také jsme vyzkoušeli naši přesnou mušku na greenu (hra na jamku). Dopoledne na golfu nás moc bavilo a doporučujeme také ostatním třídám si tento sport vyzkoušet.

Třída 8.C, Markéta Ševcová, Šárka Zelenková

8
Baseballová přípravka - poslední trénink

Baseballová přípravka - poslední trénink

27.06.2024

V úterý 25. 6. 2024 proběhl poslední trénink baseballové přípravky, na kterém si děti zahrály proti rodičům. Za odměnu si děti odnesly diplomy a krásná týmová trička. 
trenérka Marcela Dokoupilová 

6
Dračí lodě 25.6.2024

Dračí lodě 25.6.2024

27.06.2024

V úterý 25.6. se konal 13. ročník závodů malých dračích lodí pro školy z Nymburka. Naši školu reprezentovaly třídy: 7.A, 7.B, 7.C, 8.A, 8.C, 9.A, 9.B a 9.C. Všechny děti podaly krásné výkony. V kategorii 6.-7. tříd se na druhém místě umístil tým 7.B. Na stupně vítězů je doprovodil tým 7.A, který skončil třetí. V kategorii 8.-9. tříd se do velkého finále probojoval tým 8.C, který skončil na třetím místě. Nepopulární bramborové umístění získaly ve svých kategoriích týmy 7.C a 9.B. Také ostatní týmy rozhodně neudělaly žádnou ostudu a naprosto parádně reprezentovaly Tyršovku.  Díky skvělým výsledkům si Tyršovka odnesla pohár pro školu za 2. místo v bodování škol. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Třídní učitelé zúčastněných tříd

11
Krajské finále plavecko-běžeckého závodu

Krajské finále plavecko-běžeckého závodu

27.06.2024

21. ročník KRAJSKÉHO FINÁLE PLAVECKO-BĚŽECKÉHO ZÁVODU se tentokrát konal ve Slaném. Na tyto závody se z okresního kola probojovali: Kryštof Zeman a  Zuzana Balvínová (oba ze 3. C), Jakub Zezula (4. B) a Kryštof Křenek (6. C).

Konkurence byla velká a naši sportovci se snažili opravdu ze všech sil. Nejlépe se umístil Kryštof Zeman, který doběhl na krásném 5. místě. Jakub Zezula skončil 16., Zuzana Balvínová se umístila na 19. místě. Kryštof Křenek se těchto závodů bohužel nemohl zúčastnit.

Všem našim sportovcům děkuji za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy.

Ivana Řeháková

6
Nápady se mění ve skutečnost

Nápady se mění ve skutečnost

26.06.2024

Díky nápadu našich žáků v rámci projektu "Chceme zlepšit místo, kde žijeme" bude mít nymburské náměstí nové vodní prvky. Naši žáci před zhruba čtyřmi lety vymysleli a navrhli mlžítka pro horké letní dny. A nyní se náš nápad mění ve skutečnost díky Městu Nymburk a TS Nymburk.

Děkujeme.

M. Velechovský

14
Sportovní den pro 1. - 3. ročník - vyhlášení

Sportovní den pro 1. - 3. ročník - vyhlášení

24.06.2024

Heslem naší soutěže je, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Stát na stupních vítězů je ale krásný pocit, proto naši malí sportovci bojovali ze všech sil.

5 nejlepších chlapců a dívek z každého ročníku získalo diplom, 3 nejlepší stanuli na stupních vítězů, kde převzali krásné medaile.

Ve své kategorii zvítězili: Anna Obrtlíková (1. B), Vojtěch Trnka (1. A), Zuzana Malá (2. C), Martin Beneš a Jan Polan (2. A), Daria Kaspruk (3. B) a Ondřej Kemr (3. B).

kolektiv 1. stupně

17
Sportovní den 1. – 3. ročník

Sportovní den 1. – 3. ročník

24.06.2024

V pátek 21. června se konal sportovní den pro žáky 1. – 3. ročníku, který má na naší škole již dlouholetou tradici.

Po slavnostním nástupu, slibu rozhodčích a slibu sportovců se některé paní učitelky proměnily v rozhodčí, jiné společně s asistentkami vodily soutěžící po disciplínách. Žáci ze 6. A a 8. B pomáhali na stanovištích a při zpracování výsledků. Děti si během dopoledne měřily síly v 6 disciplínách (skok z místa, přeskok přes švihadlo – 1 minutu, dřepy – 1 minutu, koulení medicimbalem, překážkový běh a hvězdicový běh).

Výsledky všech disciplín rychle a pečlivě zpracovalo IT středisko pod vedením Davida Michálka, fotodokumentaci celého dne pořídila Ivana Blažíčková. 

Sportovní den 2024 je již minulostí a my se všichni těšíme na ten nadcházející!

Sportu zdar!

kolektiv 1. stupně

18
Gratulace k výtvarné soutěži „Požární ochrana očima dětí a mládeže“ - rok 2024

Gratulace k výtvarné soutěži „Požární ochrana očima dětí a mládeže“ - rok 2024

20.06.2024

 Ve čtvrtek 13. 6. 2024 se žáci naší školy zúčastnili předávání cen na zdejší stanici HZS v Nymburce. Zde si převzali věcné ceny za umístění v okresním kole výtvarné soutěže, kde ve svých kategoriích vyhráli Karolina Opátová 5. místo – 8. B, Hana Verzichová 2. místo – 8. B, 
Josef Pekárek 1. místo – 8. A, Michaela Bártová 1. místo – 6. A, Anna Číhalová – 6. A, 
Dominik Poupa 3. místo – 7. C a Barbora Turnová 2. místo – 2. C. 
Po předání ocenění si mohli žáci prohlédnout prostory zbrojnice a vyzkoušet si hasící techniku.
Josef Pekárek z 8. A dokonce postoupil do krajského kola v této výtvarné soutěži a získal opět 
1. místo ve své kategorii. Velká gratulace!
Všem vítězům moc gratulujeme za krásný úspěch v reprezentaci naší školy a do příštího školního roku přejeme hodně výtvarných nápadů a kreativity.
S. Ryklová

12
Škola v přírodě4. B a 3. B

Škola v přírodě4. B a 3. B

19.06.2024

Obě třídy strávily školu v přírodě v Českém ráji. Turistické výlety na hrad Kost, Trosky a Humprecht proto byly jasnou volbou, viz fotky v galerii. Cestu malebnou krajinou jsme si zpestřovali poznáváním rostlin a živočichů. Příjemnou změnou byl fotbalový zápas, fáborkovaná, diskotéka, poznávačka a jiné soutěže v okolí areálu. Po celý týden nám počasí přálo, proto jsme si školu v přírodě pěkně užili.

M. Soukupová

8
Projekt HMYZ - dokončení

Projekt HMYZ - dokončení

17.06.2024

Šesťáci v hodinách přírodopisu dokončili Projekt HMYZ, který byl celý věnovaný veliké kapitole o této skupině bezobratlých živočichů. Kromě zajímavých informací se žáci především ukázali jako skvělí organizátoři celé hodiny, kterou měli odučit. Tato kooperativní forma výuky kladla důraz především na "měkké znalosti".

A naši žáci ukázali, že jsou úžasní. Natáčeli filmy, kreslili plakáty, tvořili prezentace, vymýšleli kvízy, ale také třeba parádní originální hry. A to nejdůležitější zaznělo při jednom vlastním hodnocení. "Ono nás to BAVILO a proto jsme to dělali tak dobře." Tak za tohle jim patří veliký dík, protože nebyla jediná skupina, která by to nesplnila dobře.

M. Velechovský

7
CWAK končí

CWAK končí

17.06.2024

Fotografický kroužek CWAK má za sebou bohatý a náročný rok .... mnoho nových tváří, nových mladých fotografů .... nejvíc za celou dobu trvání kroužku .... úspěšná výstava plná krásných a originálních fotek .... a co je před námi? To zatím nikdo neví ....

M. Velechovský

7
Fyzika a chemie očima termovize

Fyzika a chemie očima termovize

16.06.2024

Žáci 8. ročníku se aktivně zapojili do dvouhodinového projektu, který byl zaměřen na badatelsky orientovanou výuku. Cílem projektu bylo prozkoumat infračervené záření pomocí termokamery, ověřit si získané teoretické znalosti a dovednosti, prozkoumat fyzikální a chemické jevy a procesy, které běžným zrakem nevidíme!

Pro žáky bylo připraveno 5 stanovišť s úkoly, na kterých měli s pomocí pracovních listů a návody řešit prostřednictvím experimentů zadané úkoly a následně vyvozovat hypotézy a ověřovat si získané znalosti z fyziky a chemie.

Infračervené záření (infrazáření) spolu s viditelným světlem je část elektromagnetického spektra. Infračervené záření člověk očima nevidí, vnímá jej však jako tepelné záření (teplo). Kde se s infrazářením setkáme? Při nočním vidění, v dálkových ovladačích, v infrasauně, při zkoumání vesmíru, při zkoumání tepelných ztrát domů apod.

Jak jsme si bádání užili si můžete prohlédnout ve fotogalerii!

Ivana Blažíčková, David Michálek

24
Veletrh vědy 2024

Veletrh vědy 2024

13.06.2024

Žáci naší školy z řad malých debrujárů od 30. 5. do 1. 6. 2024 aktivně prezentovali své experimenty na Veletrhu vědy 2024 – největší populárně naučná akce v České republice, kterou pořádala Akademie věd ČR. Pilotovali jsme zde své vědecké projekty, které bychom rádi přestavili na ISIF 2024 na Bali. Prezentovali jsme slavné vědce a objevitele a ke každému z nich jsme měli připraven 1 až 2 experimenty.

Veletrh vědy navštívilo přes 60 tis. návštěvníků!

Naši školu reprezantovali: M. Bártová, J. Dýmová, M. Souček, J. Mezlík, K. Křenek, E. Semecká, A. Číhalová

O tom, jak skvěle jsme reprezentovali naši školu, se můžete přesvědčit ve fotogalerii. 

Všichni si zaslouží velký dík a obdiv, neboť 3 dny od 10 do 18 hodin předváděli neúnavně naše vědecké projekty!

PhDr. David Michálek

13
Tyrš Pádl Tým na Dragonfestu 2024

Tyrš Pádl Tým na Dragonfestu 2024

10.06.2024

Tým složený z našich paní učitelek, se opět utkal s těžkou konkurencí na závodech dračích lodí v Nymburce. Jubilejní 20. ročník (a náš celkově třetí start) jsme oslavili vítězstvím ve všech jízdách a zaslouženě jsme tak vybojovali první místo.

Skvělý teambuilding pedagogů a parádní sportovní i společenské setkání s našimi žáky, rodiči i přáteli školy. Moc děkujeme za podporu.

M. Velechovský

29
ŠVP Pec pod Sněžkou, penzion Logla, 8.A+ 8.C

ŠVP Pec pod Sněžkou, penzion Logla, 8.A+ 8.C

08.06.2024

Poslední týden v květnu strávily třídy 8.A a 8.C na škole v přírodě v Peci pod Sněžkou v penzionu Logla. Po celý týden bylo celkem hezké počasí, a tak jsme mohli trávit spoustu času venku. Hráli jsme míčové hry, absolvovali jsme olympiádu, také jsme se pořádně proběhli v lese. V rámci výletu po okolí jsme navštívili Liščí vodopád. Ve středu jsme vyrazili na celodenní výlet, kdy jsme autobusem jeli do Jánských Lázní, kde jsme obdivovali krásy Krkonoš ze Stezky korunami stromů. Ze stezky jsme se vydali k lanovce na Černou horu, která nás vyvezla a poté jsme pěšky pokračovali přes Kolínskou boudu zpět do Pece. Ve čtvrtek jsme si užili závěrečnou diskotéku a v pátek už jsme bohužel museli zpět domů. 

Markéta Ševcová, Mgr. Dagmar Tanglová, Mgr. Veronika Přib Bečanová, Ing. Bc. Renata Čmugrová

13
Škola v přírodě 7. B a 9. C

Škola v přírodě 7. B a 9. C

07.06.2024

Letos obě třídy strávily školu v přírodě v Doksech u Máchova jezera. Netradiční pro nás byla už cesta, protože jsme využili dopravu vlakem, který nás zavezl přímo do cíle našeho pobytu.

Během celého týdne jsme stihli spoustu sportovních aktivit – vycházku do Starých Splavů podél Máchova jezera, celodenní pěší výšlap na Bezděz a zpět, lanový park, míčové hry. Nepříznivé počasí jsme využili k projektu, který nás seznámil se životem a dílem autora, podle kterého je pojmenovaná celá oblast – Máchův kraj.  Při návštěvě Památníku K. H. Máchy jsme měli možnost nahlédnout do jeho soukromé korespondence a vidět rukopis nejznámější básně Máje.

Škola v přírodě rychle utekla a určitě budeme ještě dlouho vzpomínat na diskotéky, noční hru a společně prožité chvíle s našimi kamarády z 9. C. Pro ně to byla poslední škola v přírodě na naší škole. Přejeme jim hodně štěstí a budeme rádi, když se na nás přijdou do „své Tyršovky“ podívat.

Petra Brodská, Jana Fišerová, Diana Steinhauser


6
Škola v přírodě na Homoli (4.A, 5.A)

Škola v přírodě na Homoli (4.A, 5.A)

04.06.2024

Čtvrťáci a páťáci vyrazili na osvědčené místo na školu v přírodě na chatu Homole u Jičína. Společně hrajeme hry, sportujeme, děláme výlety do okolí a taky poznáváme přírodu. Počasí nám přeje a my se těšíme na další dobrodružství, která nás společně čekají.


M. Velechovský, K. Velechovská, M. Růžičková

14Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy Loga partnerů školy


Pravidla přístupnosti Zpracování osobních údajů GDPR